Fakat hesabınıza daimî giriş fail ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çaldatmaındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan denetleme katkısızlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat alelumum kullanıcı adınızı değemektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde bucak düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat alelumum Instagram bağlanaksı istediği bağırsakin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çahzetmek bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırıcı “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nasıl Art Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen zevat bağırsakin ne günah ki çok ziyade formül bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok ziyade takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek haddizatında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değemektirin ve vakit kaybetmeden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değemektiğinde veya kullanıcı adınız değemektiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değemektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değemektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değemektiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “değemekikliği geri aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat alelumum saldırganlar e-posta adresini değemektirdiği bağırsakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir