Üçkafaak Ekincilik, tarım makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden biridir ve
Kemre Serpme Makineleri, Ot Toplama Tırmıkları, Traktör Peş Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yeygi Karma Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri için ürettiği üstün kaliteli çözümleriyle tanınır.

Tarım Makinaları

Ekincilik makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına orantılı olarak üretim yapmalarına yardımcı evet. Yarar alet ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan yeterli gıda üretimi, giyecek ve barınma havaını esenlayamaz. Yüzlerce sene önce tüm insanoğlu ilkel tarım yapmaya kafaladı fakat günümüzde toplumun sadece çok ıvır zıvır bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun tümünün ihtiyacını karşıtlayacak tarımsal üretimle mücadelemaktadır. Makine ve ekipmanlar buna imkan tanımaktadır. Türkiye, tarım ve tarım makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Kalan talep ve tarım kolünün tedricen çeşitlenmesi, tarım makinelerine olan ihtiyacın da artmasına münasebet olmuşdolaşma. Uygulayım bilimi ile müşterek vüruten tarım makineleri, tarım aletleri, kendiliğinden ve yardımcı tarım makineleri kabil ekipmanlar tarım sanayisini canlandırarak kesiksizlığını sürdürmesinde önemli avantajlar elde etmiştır. Ekincilik makineleri, kullanılan amaca ve alana için değişiklıklar göstermektedir. Ekincilikı kolaylaştıranbu makineler sebebiyle üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Ayrıca sadece tarım kolü değil, ülkenin ihracat hacmi de tedricen artmaktadır.

Üçkafaak Ekincilik , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik modern üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, kaliteli iş gücü ve faik üretim kapasitesi eşliğinde domestik üretim gücüyle müşterilerine en oflaz hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çkızılışanı ile hareketli ve çetinlü anatomi kaynağına iye olan Üçkafaak Ekincilik, düşüncemdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi güzeşte otomobil üretimi ile 15 ’i fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine katma kıymet sağlayan Üçkafaak Ekincilik; konsantre Ar-Ge çkızılışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını sürekli yükseltmektedir. Geceli gündüzlü ilerleme ve sıfır suç üretim sistemi, Üçkafaak Ekincilik ürünlerinin hem diyar ortamında hem de diyar haricinde güvenilerek kullanılmasının kafalıca nedenidir. Üçkafaak Ekincilik, kaliteli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu tüm sektörlerde hunıtlamıştır.

Üçkafaak Ekincilik olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Kemre Serpme Makinalarıdır”. Kemre serpme makinası gübrelerin orantılı ve muvazeneli bir şekilde tevziını esenlar.
Gübreyi yeterli ve sağlıklı bir şekilde toprağa serpebilen Kemre Serpme Makinası ile yararsız basma kullanımı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve semereli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Kemre Serpme Makinaları sebebiyle toprak üzerinde henüz azca efor harcama ederek çok henüz esenlıklı prosedür yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın yararsız olarak sıkışmasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Kemre Serpme Makinası sebebiyle çok henüz esenlıklı sözır ve toprağınızdan henüz çokça kâr ve zerzevat elde etmenize yardımcı evet.
Kemre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması için kullanılan miktarların esenlıklı bir şekilde ayarlanması esenlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz semereli bir şekilde yetişmesini esenlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en eke gereksinimlerı olan gıda maddelerini esenlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı esenlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını esenlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu kadar katkı sağlayan gübrelerin kullanımı konusunda çok önemli ve uyanıklık edilmesi müstelzim bir uzuv bulunmaktadır.
Bu uzuv gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Kemre Serpme Makinası sebebiyle gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz semereli sonuçlar elde edebilirsiniz.

Üçkafaak Ekincilik olarak bir gayrı ürünümüz olan Traktör Peş Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine üstlenmek mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi dayanak seviyesinden üstlenmek ve bekleyen bir damperli kamyona evet da yıldızlı bir trap haksına görevlendirmek için geniş olarak kullanılır. Peş yükleyici ile müşterek bir malzemeyi yere itmeden üstlenmek mümkündür. Peş yükleyiciler alelumum istiflenmiş olan bir malzemeyi dayanak seviyesinden üstlenmek için kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona yahut trap haksı kabil alanlara görevlendirmek için yeğleme edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere uygulanan ense yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabil sebeplerden ötürü yeğleme edilebilir. Traktöre çızevcelabilir bir rabıtalantı parçkakımı üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değmeslektirilebilir ve biryoğun ağababaşmanla da genişletilebilir. Ana deşenler alelumum hidrolik deşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çkızılıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da deprem ettirilir. Teleskopik portörlara için nispeten az maliyetleri ve çok uygunlükleri de ense yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör ense yükleyiciler için yeğleme edilebilecek biryoğun üretici ve satıcı şirket bulunmaktadır.
Satın hava gerçekleştirirken üretici firmaların yeğleme edilmesi hem bedel hem de kalite olarak yarar esenlayabilir.
Üreticilerden satın bazı üründe özelleştirme imkanı da sunmaktadır.
Ekincilik makineleri kolünün önde gelen üreticilerinden Üçkafaak Ekincilik’ın ense yükleyici modellerini internet sitemizden inceleyerek bilim sahibi olabilirsiniz.

Ot Toplama Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çayır ve benzeri ağızotu bitkilerinin tahsil ve balyalama mesleklemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu strüktürlması mesleklemlerini sağlayan bir makinedir. Üçkafaak Ekincilik olarak Ot Toplama Tırmıkları da tarım makinalarımız beyninde bulunmaktadır. Ot Toplama Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Toplama Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Toplama Tırmığı , 8’li Fenerlı Ot Toplama Tırmığı , 10’lu Fenerlı Ot Toplama Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Toplama Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Toplama Tırmığı olarak 6 temel gruba ayrılır.

Yeygi muhtelit makinası, besi hayvancılığı yahut süt hayvancılığı karşılayıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları beslek esnasında iş yükünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi esnasında uyanıklık etmesi müstelzim noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine uyanıklık edilmediği vakit hayvanın sütü ve etinden mahsul kızılınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı hayvan besiciliği karşılayıcı çiftçiler ve üreticiler ilk hamle olarak beslek esnasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mısır vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını esenlamalıdır.
Bu şekilde hayvan alması müstelzim tüm gıdaları uslu seferde alabilir ve henüz oflaz beslenebilir. Yeygi karmanın strüktürlması hayvanın tüketmesi müstelzim tüm gıdaları bir araya getirerek henüz oflaz beslenmesine böylelikle henüz çokça mahsul almanızı esenlar. Fenerlı Tip ve Çekilir Tip ile müşterek Yeygi Karma Makinaları da Üçkafaak Ekincilik olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçkafaak Ekincilik olarak ilaçlama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de olduğu kabil en üst düzem kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Muallakr Tip (ölçün) , Muallakr Tip (Hidrolik) , Muallakr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi strüktürsı verimli ve semereli bir tarımsal üretim için eke avantajlar sunarken jeopolitik konumu da cihan tarımı için önemli bir köprü mesleklevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz oflaz durumlara gelmesi için tarımsal ihracat noktasında Üçkafaak Ekincilik olarak tüm çkızılışanlarımızın ulamasıyla müşterek
Üçkafaak Ekincilik kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Ot Toplama Tırmıkları ile birlikte akademik makale için: https://ucbasaktarim.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.