Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Organizasyon vadiında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka üretimu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite kurumlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli yetişek kesimünde ev olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkin çallıkışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, basket çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların taçı saf Türkiye’nin en heybetli özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, yetişek vadiında yaptığı muvaffakiyetlı methalimlerden dolayı birsonsuz düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.