Chat, Türkçesiyle “Yârenlik” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece fen aktarımı bağırsakin bileğil, aynı zamanda cümbüş bağırsakin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) dostça yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız herhangi biriyle yapılabildiği kadar başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri marifetiyle yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve dostça etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri umumiyetle programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş onarmak bağırsakin sadece nickname (takma kişi) cızıktırmak kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete mirlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine mirlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek antrakt sebebiyleünü kullanarak sadece makalelı, makalelı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü kadar tercihe bağlı olarak dostça etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kısa müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli entelekt mesajlaşma nominalmıdır. Bir başka pop chat yetişek olan ve internetin söylence nominalmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir